Cykloturistika v Jižních Čechách je opravdovou trefou do černého.

Cykloturistika v Jižních Čechách nabízí pohodové stezky pro rodiny s dětmi, ale také hornatější terény na Šumavě a v jejím podhůří. Záleží tedy opravdu na vás – rádi vám pomůžeme s výběrem trasy a třeba i zapůjčením kol. Prakticky stačí jen sednout na kolo a vyrazit. Buď přímo z kempu nebo popojet autem do námi vytipovaných startovních bodů.

1. Přímo z kempu si můžete dopřát výhled na horu Kleť (vrcholek dosahující 1084 m). Jedná se o poměrně obtížnou jízdu, kterou ovšem zkušený cyklista jistě ocení.

2. Lipenská magistrála. Jde o cyklostezku vinoucí se téměř 54 km po levém břehu Lipna. V tomto případě začnete váš sportovní výkon ve Vyšším Brodě, který je od nás z kempu přibližně 40 minut jízdy automobilem. Pojedete směr Loučovice k přehradě Lipno, odtud do Frymburku, Černé v Pošumaví, Hůrky až Horní Plané a skončíte v Nové Peci. Převýšení po této stezce je 361 m. Zde vás buďto můžeme vyzvednout nebo se zpět sami přepravíte vlakem, či autobusem.

3. Náročnější cyklisté si kolem Lipna mohou naplánovat trasu dlouhou až 108 km. Dalším typem může být 83km cesta, kterou začnete v Hůrce, přes Horní Planou, Novou Pec, Nové Chalupy, Bližší Lhotu, Zadní Hamry, Horní Přestice, Přední Výtoň, Lipno Nad Vltavou, Frymburk, Černou v Pošumaví a zpět do Hůrky. Stoupání je však tentokrát skoro 800 m.

4. Není stoupání nic pro vás a chcete jet naopak z kopečka? I to na Lipně jde. 60 km dlouhá trasa z Jeleních vrchů přes Frýdavu, Přední Výtoň, Loučovice, Vyšší Brod do Rožmberka nad Vltavou.

5. Pokud se chcete opravu „vyšťavit“ a troufnete si na 100 km a převýšení 1267 m, začněte v Hůrce, jeďte do Černé v Pošumaví, dále do Světlíku, Frymburku, Slupčné, Lipna nad Vltavou, Loučovic, Čertovy stěny do Vyššího Brodu. Odtud do Mnichovic, Kapličky, Spáleniště, Pasečné, Kyselova, Račína, Přední Zvonkové, Zadní Zvonkové, Huťského Dvora, Schwarzenberský kanál, Nové Pece, do Horní Plané a zpět do Hůrky.