Kánoe a rafting v okolí kempu

Přijeli jste za aktivním odpočinkem a chcete zažít dobrodružství? Rafting je tou správnou volbou. Rádi vám doporučíme a zařídíme vše potřebné. V okolí Českého Krumlova je hned několik variant, kam se vydat.

Úplně nejjednodušší a nejdostupnější je rafting na řece Vltavě. Nejčastěji se začíná ve Vyšším Brodě, kde si zapůjčíte rafty či kánoe s veškerým vybavením na jedno i vícedenní výlet. Rafty jsou pro 2-12 osob, kánoe pro 2 osoby. Daný úsek si můžete podle možností rozdělit a přespat v přilehlých kempech. Vltava je vhodná pro začátečníky i rodiny s dětmi.

Pokud nemáte dostatek času nebo si ještě nejste jisti vašimi vodáckými dovednostmi, doporučujeme vám 1,5 hodinový sjezd Vltavy s instruktorem nočním Českým Krumlovem. Užijete si tak Krumlov bez turistů a s nasvícenými památkami. Samozřejmě dostanete potřebné vybavení, jako jsou vesty, pádla a sudy na vaše osobní věci.

Pro náročné, a hlavně zkušené, vodáky zde máme sjezd řeky Vydry. Vydra patří k nejkrásnější šumavským říčkám, která protéká přírodní rezervací zvanou Povydří. Je balvanitá s četnými kaskádami a peřejemi. Povolený úsek ke sjezdu je z Modravy 4,8 km do Antýglu, kdy pojedete hlubokým lesnatým údolím s velkým spádem.

Jste-li zkušenější, můžete zažít adrenalin na slalomové dráze v Českém Vrbném, asi 40 minut jízdy autem z Chvalšin. Zkušení instruktoři se vám budou rádi věnovat a vybaví vás vším potřebným.

Kromě raftingu si můžete dopřát i jiné volnočasové aktivity, jako je Offpark – outdoorový park na Šumavě, kde si můžete, mimo jiné, sjet řeku Otavu. Z Chvalšin se do města Sušice dostanete autem za 1,5 hodiny. Určitě trochu delší cesta stojí za to, jelikož si celá rodina užije dětský lanový park, výlet balónem, zapůjčení koloběžek, již zmiňovaný rafting na řece Otavě, paintball nebo třeba kurz přežití.